Dobry okulista Ińsko

Dobry okulista Ińsko

24 marca, 2019 0 przez Doradca

Zaćma to pewna z wad wzroku, która dotyka przede wszystkim osoby stare. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna widzieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może mówić do ślepoty, tylko na szczęście są już metody, które powodują na dobre usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej drodze.

Dobry okulista Myślibórz

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która umożliwia na dobre usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To brak operacyjny pisany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, zaś w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który żyje nie więcej niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Myślibórz

To właśnie poprzez nie usuwana jest stara soczewka, którą już rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Przez to nacięcie zaczynana jest wyjątkowo nowa soczewka, która stanowi zapewnić odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w procesie 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Myślibórz

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z punktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i wyglądy, co powoduje mu na nowo dobrze funkcjonować w częstym życiu. Usunięcie zaćmy może wywołać, że pacjent widzi daleko niż widział dotychczas, i czasem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze jednak stanowi wówczas możliwe, bowiem nie każda wada może stać przy tej możliwości skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy może żyć i obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmiany obniża ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu powiązanej z wiekiem.

Dobry okulista Myślibórz

Co dodatkowo warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z dużych kwestii połączonych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak powiedziano powyżej, w niektórych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia silniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje wówczas możliwe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może chcieć wśród soczewek innego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z ostatnich stylów planuje własne pewne cechy. Dobór soczewki powinien się dokonać w uwag z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najodpowiedniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego sposób życia też inne choroby oczu i choroby wzroku, jakie on dysponuje. Na ostatniej regule dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który da uzyskać najciekawsze wyniki usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Myślibórz