Doradztwo podatkowe Barwice

Doradztwo podatkowe Barwice

1 marca, 2019 0 przez Doradca

Oto kolejny z części artykułów dotyczących nowości w polskim prawie w 2019 roku. Prawnicy powinni być zainteresowani, gdyż zmiany dotyczą wielu dziedzin życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów i ochrony zdrowia i nauki. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Bobolice

Nowości w prawie w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to jedne z powszechnie wykorzystywanych walut internetowych. Cieszą się one całym zainteresowaniem. Niestety od stycznia 2019 roku przekształciły się diametralnie zasady ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do tego, że większość zmian jest zła.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niewskazane będzie już składanie corocznych deklaracji w Urzędzie Skarbowym. Obecnie w głównym roku spośród tego uproszczenia jest zastosować ponad 4 miliony polaków. Niestety więcej działalności będą słaby firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli oraz prowadzenie firmy

Zmiany, które znalazły się w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej, wprowadzają podstawowe zasady kontroli na legitymację. Bardzo łatwiej będzie skontrolować danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy od kolejnego roku są przenieść swój majątek do zupełnie innego państwa, będą potrzebowały opłacić podatek o firmie exit tax. Dla grupie pań będzie on zawierał 19%. Dodatkowe koszty poniosą oraz osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz podzielenie na raty.

Zwrot wpłaconego podatku

Zmieniły się równie zasady płacenia podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może dotknąć jego zwrotu. Każdy podatnik będzie wymagał wykonać kilka innych obowiązków i dostarczyć dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym punktem w obecnym fakcie może okazać się skompletowanie i dostarczenie dokumentacji, która powodować musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszystkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za wykroczenie skarbowe wynosić będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie tworzyła 225 zł. Wzrost kar związany jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary przyjmuje się możliwości materialne rodziny i status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto mieć, że sprzedaż samochodu będzie trochę opłacalna dodatkowo. W roku 2019 poprawiłyby się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Że będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą ponad ci przedsiębiorcy, jacy będą wybierali sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe ceny ZUS

Składniki ZUS dla pań wykonywających kampanię gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o jakiś 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna stawka wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na dłoń będzie wtedy chwila ponad 1600 zł. Minimalna godzinowa wartość to 14,70 brutto. Uważa wtedy zysk na wiele świadczeń, jakie w roku bieżącym będzie trzeba zwrócić na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Bobolice