lombard, życie pod zastaw Ińsko  zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw Ińsko zadzwoń 887 332 665

22 października, 2019 Wyłączone przez Doradca

Czy jest miejsce, gdzie można znaleźć świetne okazje? Nabyć wyjątkowe obiekty, które nie są spotykane gdzie indziej? Tak, taka lokalizacja istnieje i jest nią każdy lombard, który tylko znacie. Nie ma dwóch identycznych komisów, w każdym z nich znajdziesz odmienny wybór, w każdym z nich masz szansę nabyć inny niepowtarzalny przedmiot. Nigdy nie przewidzisz, na co trafisz. Warto odwiedzać komisy, zwłaszcza jeżeli jest się kolekcjonerem, hobbystą lub zwyczajnie osobą spragnioną okazji.

lombard, życie pod zastaw Międzyzdroje zadzwoń 887 332 665

Stare rupiecie, czy szansa życia?

lombard internetowy

Nasze podejście do komisów jest naprawdę różne. Nie ma w sumie czemu się dziwić, gdyż nasze pierwsze perypetie z lombardami w rzeczy samej nie były za bardzo miłe. Jeśli co poniektórzy to pamiętają, to pierwotne komisy, z ostatniej dekady XX wieku i początków XXI wieku nie były ciekawymi miejscami do odwiedzenia. Małe lokale, mało przyjazny właściciel, który siedział za ladą i śledził nasz każdy gest, a do tego miał niemiły wzrok. Czy komuś w takich momentach chciałoby się spędzić w takim miejscu minutę i znaleźć coś? Zdecydowanie osobie, kto jeszcze miałby zamiar coś spieniężyć w komisie albo naprawdę znalazł się w wielkiej potrzebie i chce znaleźć tanich obiektów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Międzyzdroje zadzwoń 887 332 665

Dodatkowo, jeżeli ktoś myśli, że w komisie mógł kiedyś osiągnąć jakąś dobrą cenę za zbycie lub zakup, to błądzi. Szef lokalu zawsze chciał nabywać w jak najniższej cenie, a zbywać jak najdrożej, korzystając z tego, że osoby przychodzące nie znali się na transakcjach biznesowych i negocjacjach.

Na szczęście takie lata już odeszły, a nasze komisy przeszła kultura krajów zachodnich, która ma nieco odmienne nastawienie do sprawy, zatem mamy szansę śmiało odwiedzać takie miejsca, których ilość wzrasta. Obecnie spora część komisów jest nawet przestronna. Zwraca się uwagę o to, aby odwiedzający czuł się dobrze oraz aby miał szansę coś wybrać. Wszystkobywa dość poukładane, aby spokojnie można było obejrzeć każdy przedmiot.

lombard, życie pod zastaw Międzyzdroje zadzwoń 887 332 665

Odniesiemy się w tej chwili może trochę do podstawy, czyli tego, czy w lombardach są tylko stare rzeczy, czy również jakieś nowe oraz ciekawe i może niekiedy niezmiernie cenne? Na początek warto stwierdzić, że w komisie, jeżeli chodzi o jakość, nie zatrzymujmy się na tym, czy coś jest nowe, czy stare. Bez owijania w bawełnę, aby określić czegoś wartość, trzeba mieć na ten temat wiedzę. Możemy choćby zlokalizować jakieś stare meble, które pozornie mogą wydawać nam się bezwartościowe, a tak naprawdę mogą być niezmiernie cenne. Możemy też znaleźć przeróżne rupiecie, na przykład zniszczone wózki dla dzieci, telewizory i inne rzeczy, które nawet nie nadają się do reparacji. Z tego powodu znajdując się w komisie, należy być spostrzegawczym.

Co możemy ciekawego znaleźć?

W lombardach można znaleźć niemal wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet samochody i kosiarki. Wszystko zależy od tego, jak dobrze wyposażony jest komis, no i oczywiście, czy ma specjalizację. Gdyż przecież możemy spotkać komis tylko z urządzeniami elektronicznymi, a możemy znaleźć taki tylko z biżuterią.

Jeśli szukamy jakichś nienowych telefonów, laptopów i innych tego typu urządzeń, to w komisie mamy szansę na zakup ich w dobrej cenie i w niezłym stanie. To może być dla nas szansa. Precyzyjnie możemy poznać urządzenie, zlokalizować jego uszkodzenia, dzieje, no i oczywiście wypróbować. Może to być także szansa dla nas, jeżeli mamy ochotę na takich przedmiotach nieco zarobić. Możemy przecież nabywać obiekty używane i zbywać już jak je zreperujemy.

lombard, życie pod zastaw Międzyzdroje zadzwoń 887 332 665

Komisy mogą być dla nas źródłem zarobku, jeżeli tylko dobrze się na czymś znamy i mamy duszę handlarza. Starczy tylko rozejrzeć się w sieci i poszukać najbliższych komisów. Następnie regularnie można odwiedzać je oraz wyszukiwać prawdziwe okazje.

Komisy, czyli miejsca dla pasjonatów

Jeśli mamy jakąś nadzwyczajną pasję i zbieramy przeróżne ciekawe przedmioty, to w lombardach możemy właśnie znaleźć je i to nawet w bardzo dobrym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, stare telefony, gazety i przeróżne odmienne rzeczy. Ot tak musimy wiedzieć czego i gdzie szukać.

Odpoczynek w komisie

Czasami, zamiast spędzać wolne dni w galerii lub w sklepie, może warto udać się właśnie do jakiegoś większego komisu. Samo odkrywanie tych wszystkich obiektów może być już niesamowitą przygodą.

Stare zegary, meble, stare maszyny do pisania. To wszystko może wzbudzać wspomnienia. Czasem trafimy też na sprzedawcę z pasją, czyli takiego, który o każdym przedmiocie będącym w komisie, będzie potrafił opowiedzieć nam ciekawą historię. Może to być dla nas naprawdę bardzo zaskakujące, jakie opowieści są związane z niektórymi przedmiotami.

Odwiedzaj więc od czasu do czasu komis i ot tak spędź w tym miejscu trochę czasu. To na pewno nie będzie wyrzucony w błoto czas, ale niezmiernie ciekawe wyjście.

lombard, życie pod zastaw Międzyzdroje zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy