Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

5 maja, 2020 0 przez Doradca

Tulipan od lat fascynuje kobiety swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem pamięci.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc wymarzonym podarunkiem zarówno dla mamy, cioci, matki chrzestnej, jak i ukochanej. Mimo wszystko przed wręczeniem bukietu należy rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swoją mowę. Potrafią przekazywać więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a nawet stopień rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. Tak więc należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem bukietu oznaczającego pożądanie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być podarunkiem idealnym na prawie każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów ściśle określone zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten kod odczytać z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, wiadomość, iż jest odrobinę za młoda dla swojego wybranka, lub wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany