Nietrzymanie moczu – kiedy sięgnąć po profesjonalne produkty chłonne?

Nietrzymanie moczu – kiedy sięgnąć po profesjonalne produkty chłonne?

10 marca, 2020 0 przez Doradca

NTM jest dolegliwością na końcu bliską i krępującą, że wszystka dotknięta nią twarz prosi nie przyjąć do tego, aby problem ujrzał światło dzienne. Komfort, możliwość i dobrą ochronę gwarantują odpowiednio dobrane produkty chłonne, jak np. wkładki, bielizna chłonna czy pieluchomajtki dla dużych. Gdy po nie sięgnąć również gdy właściwie dobrać?

 

Nietrzymanie moczu – kiedy można określić dolegliwość?

O nietrzymaniu moczu mówimy wtedy, gdy przystępuje do mimowolnej mikcji, tzn. od indywidualnego od nas wypływu moczu. Nasilenie problemu prawdopodobnie stanowić daleko bogate – od kropelkowego upuszczania moczu, po całe opróżnienie pęcherza moczowego. Jednorazowy incydent tego typu nie musi więcej o niczym świadczyć. NTM że mieć charakter tymczasowy i wynikać np. z zapalenia pęcherza moczowego, przyjęcia leków moczopędnych czy spożycia alkoholu.

Kiedy i sytuacja mówi się, należy udać się do internisty w celu określenia przyczyny problemu. NTM nie jest bowiem chorobą tąż w sobie, ale objawem. Powinien także skorzystać to po produkty chłonne, które – mimo problemu, jaki przyszedł – pozwolą zachować komfort i sytuacja bycia na ogromnym stopniu.

Pieluchomajtki dla dorosłych a pozostałe sposoby chłonne w konfrontacji z NTM

Pieluchomajtki dla dużych to artykuł, który dedykowany jest osobom zmagającym się z małym, mocnym także dużo dużym stopniem nietrzymania moczu. W pracy świadczy to, że niemal w ogóle nie są w kształcie zapanować nad swoim pęcherzem. Pieluchomajtki są bardzo chłonne, a z powodzeniem ważna je odnosić nie dopiero na dobę, lecz również na noc. Sprawdzą się zdecydowanie w przypadku osób starych i będących. Dobrze dobrane, nie tylko zapewnią ochronę przed przeciekaniem i nieprzyjemnym zapachem, ale pozwolą czuć się świeżo i komfortowo.

W przypadku mniejszego natężenia dolegliwości można wziąć po nowe materiały chłonne, jak np. wkładki, podpaski urologiczne, bielizna chłonna. Są one dedykowane zarówno kobietom, kiedy i gościom (ich wygląd pozwala pogodzić się do bielizny i anatomii ciała). Są toż produkty bardzo dyskretne, nieodznaczające się pod odzieżą. Stanowią wartę w przypadku kropelkowego i słabego NTM (wkładki, podpaski), po mały i pełen (bielizna). Wielki wybór produktów chłonnych w bliskiej możliwości jest TENA.

Nowe materiały

W przypadku wystąpienia problemu nietrzymania moczu warto ubezpieczyć się nie ale za pomocą pieluchomajtek, bielizny czy wkładek. Możemy dać sobie lub naszym bliskim zmagającym się z NTM dodatkową wartę w części specjalistycznych pokrowców na łóżka i miejsca. Dzięki nim praktycznie na co dzień zadbać o prostotę i zabezpieczyć meble.

Ponadto warto zadbać o słabą i zdolną do podrażnień skórę okolic intymnych, stosując kremy ochronne z cynkiem lub gliceryną. Powinien pamiętać o tym, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jeśli bowiem dojdzie do otarć, podrażnienia lub co gorsza do wzrostu stanu zapalnego, niezwykle trudno leczyć skórę w ostatnim skomplikowanym obszarze.

NTM – postępowanie

Jak teraz zostało nadmienione, jeśli NTM stanie się faktem, należy udać się do internisty w planie ustalenia winy i rozpoczęcia kroków posiadających na punktu jej usunięcie. Jednocześnie jednak o wprowadzić w bycie kilka wielkich zmian.

Chodzą do nich m.in. zmniejszenie wagi ciała, jeśli występuje problem otyłości bądź nadwagi, rezygnacja z gazu oraz kofeiny lub przynajmniej znaczne zmniejszenie ich przyjmowania, wdrożenie aktywności ruchowej (na ile istnieje wówczas możliwe razem ze okresem zdrowia). Duże jest dodatkowo podjęcie ćwiczeń mięśni Kegla, czyli mięśni dna miednicy. To oczywiście one ograniczają cewkę moczową również to ich działaniem jest jej wiązanie, żeby nie przystępowało do mimowolnego wypływu moczu.

Nietrzymanie Moczu – Kiedy Sięgnąć Po Profesjonalne Produkty Chłonne?