Służby specjalne Trzebiatów  gdzie obejrzeć ?

Służby specjalne Trzebiatów gdzie obejrzeć ?

11 lipca, 2019 0 przez Doradca

„Służby specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to film kryminalno-sensacyjny i raczej dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie zostaje nie do końca wyjaśnione, jest wówczas niezbędne bo rozwiązanie akcje jest indywidualne i wprowadza się samo przez się. Zaczątkiem pracy i raczej wstępem do ostatniej jedynej opowieści o również bardziej charakterystycznym świecie jest zagadnienie z 2006 roku czyli likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu łączy się to z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej daty były celowe i „wielu mogły”.

Służby specjalne Szczecin gdzie obejrzeć ?

Po tym pytaniu jest utworzona kolejna, ściśle tajna część do zadań specjalnych, dawanych w jasnych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej uczestników przebiega coś na oślep. Niby coś tam jest wyjaśnione, jak ten także kolejny ma zdolności, natomiast nie do końca wiadomo po co dodatkowo dlaczego wszystka z tychże ról decyduje się nabyć w tym udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo średni i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A właśnie trafia tam podporucznik wyrzucona z ABW – w niniejszej kwestii Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w męskim świecie bez żadnych skrupułów, założona w dresy i kurtkę za wysoką o 2 rozmiary i wszystko to wyjątkowo dobrze jej poddające. U niej zwerbowany zostaje wracający z misji w Afganistanie kapitan, jaki zamierza przejawy dużej wrażliwości, emocje i pociągu do ojcostwa oraz dobry ze swymi hasłami Janusz Chabior w wartości byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie łączący w uwagach tragizm i komizm.

Służby specjalne Szczecin gdzie obejrzeć ?

Ich rola to najbardziej likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o jak nie wiedział albo raczej wiedział wtedy co jest wiedzieć, i wszystko w otoczeniu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z świata.

Film zbudowany jest kiedy to u Vegi w specyficzny sposób. Akcja naszprycowana jest do miar możliwości slangiem ze środowisk służb indywidualnych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby robić zwitek bezsensownych słów, niedostosowanych do pełnego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z dobrą precyzją znacząc i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia następują z ustaloną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne grane na ekranie w formie przypisów dość często, miejmy okazję nie za często.

Służby specjalne Szczecin gdzie obejrzeć ?

Mimo zdawałoby się wiadomego z indywidualnego początku tematu przewodniego obrazu toż nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa polecają się na wczesny plan. Przede każdym widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy szukają siebie, i przy obecnym są pełni sprzeczności tak ostrych jak ale można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, przeżywają zazwyczaj na nowo tragedię z historię boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem obracają się by zaraz potem kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w to Panu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego i przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Szczecin gdzie obejrzeć ?

Jednakże w tym każdym to, co podobać może się najbardziej aktualne „siła” i możliwość postaci. Niestety są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem momentami może się tak robić zaraz potem uważamy ich różne oblicze i raczej kolejne gdyż zajmują ich bezpośrednio bardzo niż dwa. Stąd i mimo wszystko zaczynamy być sympatię do tych osób. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka wygrał z rakiem przy pomocy pani doktor, z jaką toczył intrygująco ironiczne rozmowy.
Natomiast na pozór ludzie są silni, silni i twardzi jak skała, w środku to typowi ludzie potrzebujący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Skóry są wielowymiarowe także tym zajmują, ciekawią i kupują że woli się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak rzeczywiście nie informacją dla kogo działali i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni a wybierają odejść. A z obecnej linii nie jest teraz odwrotu.

Więc co można zapomnieć Vedze toż na pewno zbyt ciężkie i nie do końca wyjaśnione intrygi, i raczej ich możliwości. Kto, dla kogo, za co także po co, wszystko dzieje się tam już bez troski o szczególiki i przyjmowanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest przedmiot do odstrzału więc załatwić i zapomnieć, i tak nawet nie pamiętać, że wymagało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych istnieje tak wielkie, że właściwie trudno się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo zwyczajnie nie ma zbytniego znaczenia byle było po myśli dodatkowo ważna było prosto i sprawnie odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz biorąc, nie można jednak niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, średnia i zajmująca fabuła, dramaty przedstawione w akompaniamencie odpowiedniej ilości humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Szczecin gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne